قدیمیترین تولیدکننده لوازم تحریر دنیا – ایمنا

۰۳ مهر ۱۳۹۸ – ۰۹:۳۱ استانها خراسان رضوی نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، موضوع بازار لوازم التحریر هر ساله به ویژه در روزهای منتهی به مهرماه بسیار داغ میشود و پس از مدتی نیز بازار و تب و تاب آن فروکش میکند و مسئله گرانی لوازم التحریر تا سال بعد به فراموشی سپرده میشود. سه روز از مهر گذشته اما تب و تاب خرید لوازم التحریر هنوز هم بالاست؛ تب و تابی که بنظر میرسد تا آخر مهرماه ادامه داشته باشد و سپس بار دیگر موضوع لوازم التحریر تا مهر سال آینده، بایگانی شود. او ادامه داد: در اکثر واحدهای صنفی تولیدات ایرانی عرضه می شود که بازرسی های انجام شده نیز این موضوع را تأکید می کند، همچنین در این بازرسی ها، فروش لوازم تحریر میلیونی و لاکچری مشاهده نشد و درصورت مشاهده هرگونه تخلف، با واحدهای صنفی برخورد جدی صورت می گیرد. شرکت تکنوسان با دسته بندی های گوناگون و کاملی که در حوزه ی لوازم تحریر دارد، می تواند بهترین مرجع برای خرید محصولات شما باشد؛ به گونه ای که اگر در دسته بندی لوازم تحریر و زیر دسته های آن جستجو کنید، اکثر اقلام مورد نیازتان را با ارزان ترین قیمت نسبت به دیگر فروشگاه ها پیدا می کنید.

ایسنا/کرمانشاه نایب رئیس اتحادیه کتابفروشیهای کرمانشاه با بیان اینکه رکود ناشی از کرونا و فعالیت مجازی مدارس فروش نوشت افزار را به یک چهارم سنوات قبل رسانده، گفت: با وجود آنکه کمتر از یک هفته به بازگشایی مدارس زمان باقی مانده، اما خبری از خرید نوشت افزار نیست. خبرگزاری میزان- رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم تحریر و نوشت افزار گفت: هم اکنون در بازار لوازم و تحریر با کمبود نسبی برخی از کالاها مواجه هستیم که تولیدکنندگان داخلی تا آغاز سال تحصیلی جدید قول تامین و رفع نیاز بازار را داده اند. بنابراین بهتر است با خرید یک نوشت افزار کوچک از یک برند معتبر و قدیمی آن را امتحان کنید. وی اضافه کرد: صنف لوازم تحریر و نوشت افزار به طور قابل توجهی درگیر کرونا بوده است به طوریکه همکاران ما فقط با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت خود به فعالیت میپردازند و اگر امسال مدارس به طور فیزیکی باز نشود ضربه سنگینی به صنف لوازم تحریر و نوشت افزار وارد میشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت: ۲۵۰ هزار جلد دفتر در سه نمایشگاه پارک گفتگو، خاوران و حکیمیه تهران پارس و ۲۵۰ هزار جلد دفتر دیگر در سطح بازار تهران توزیع میشود. موسی فرزانیان در گفتوگو با میزان، درباره وضعیت فروش لوازم تحریر گفت: بازار لوازم تحریر و نوشت افزار در دوسال اخیر به دلیل بحث کرونا و بسته شدن فیزیکی مدارس حال و روز خوبی ندارد و در رکود است. خیلی از والدین با این تفکر که اکنون که بازار خرید نوشت افزار هنوز داغ نشده است، قیمتها کمی متعادلتر از شهریور ماه است؛ کم کم خرید لوازم تحریر را برای فرزندان خود اغاز کردهاند. اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، هر ساله در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس حال و هوای بازار تغییر کرده و بازار لوازم تحریر داغ میشود. گروه استانها- کرونا آسیبهای متعددی به صنف لوازم تحریر وارد کرد و تسهیلات حمایتی پاسخگوی هزینهها و چکهای برگشتی کاسبان نیست. گروه استانها ـ در حالی که چیزی به بازگشایی فصل مدارس نمانده است ولی گرانیهای لوازمالتحریر و روپوش مدارس در بازار زنجان آغاز شده و نکته جالب این است که مسئولان نظارتی استان از آن اظهار بیاطلاعی میکنند. محمدتقی زرشکیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هر سال از اوایل شهریور ماه تا ۱۵ روز اول مهر اوج فروش لوازم تحریر برای بازگشایی مدارس را داشتیم، اظهار کرد: امسال برای دومین سال پیاپی و به دلیل حضوری نبودن مدارس شاهد رکود شدید بازار هستیم.

۲۰ شهريور ۱۳۹۷ – ۱۸:۰۳ استانها سمنان نظرات به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، سید محمد بطحایی در جمع خبرنگاران با اشاره به تأثیر نوسانات قیمت ارز در مواد اولیه تولید کنندگان لوازم تحریر داخلی اظهار داشت: التهابات بازار ارز سبب افزایش قیمت مواد مصرفی تولید کنندگان شده است و ما میتوانیم تأثیر آن را وضعیت کنونی حاکم در بازار شاهد باشیم. بسته لوازم تحریر در بازار چند؟ انجیر زرد دستچین در میادین میوه و تره بار هر کیلو به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ هزار تومان به فروش میرسد. در کنار تسامح و تساهل مسئولان که نتیجهای جز قد علم کردن هر ساله گرانی در این موسم از سال ندارد، تنها بار سنگین این کوتاهی روی دوش مصرف کنندگان قرار میگیرد و کمر آنها را هر سال خم و خمتر میکند؟ به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛یادش بخیر وقتی به روزهای کودکی و مدرسه رفتنمان فکر می کنیم بخشی از خاطرات مان با رنگ و شکل دفترها، مداد سیاهها، جامدادیهای دوستداشتنی و دفترچه های کوچک یادداشت یا دفترهایی که پشت جلد آنها یک حدیث از ائمه (ع) حک شده بود، جان می گیرد. کاربرد های بی شمار لوازم التحریر بر هیچکس پوشیده نیست و هر یک از انواع آن برای انجام عملی خاص استفاده می شوند.