راهنمای خرید لوازم کاشت ناخن

عقب زن ناخن: از پوشر ناخن برای عقب دادن و جدا کردن کوتیکول ناخن استفاده میشود. عقب زن یا پوشر یکی از ابزارهای کاشت ناخن است که برای عقب زدن پوست ها و کوتیکول های روی ناخن استفاده می شود. کاسه مانیکور یک نوع کاسه معمولا از جنس پلاستیک است که برای انجام کار مانیکور مورد استفاده قرار میگیرد. برای تهیه آن لازم نیست هزینه زیادی کنید چون این ظروف معمولا ارزان قیمت هستند. برخی ازناخن کارها از لیکوئید دندان پزشکی بعلت قیمت ارزان استفاده می کنند که سبب زرد شدن ناخن خواهد شد. یو وی ها در حالت عادی در زمانی حدود ۲ دقهقه ژل را خشک می کنند. این دستگاه ها می توانند تمامی برندهای ژل کاشت و ژلیش را خشک کنند. این دستگاه به دلیل قابلیت مکندگی پرقدرت، در هنگام استفاده از مواد کاشت ناخن از ورود ذرات به ریه افراد جلوگیری می­کند. ممکن است در بین وسایل کاشت ناخن این ابزارها کمتر به چشم بیایند اما این موضوع از اهمیت آنها کم نمیکند و همچنان ابزاری ضروری محسوب میشوند.

مواد کاشت ناخن کریشن هم به صورت پودری و هم مایع در اندازههای مختلف در کشور هلند تولید میشوند. سوهان های مته ای شکل با کیفیت از سرامیک یا فلز ساخته میشوند. هم چنین بوی این لیکوئید ها بسیار تند و آزار دهنده است و برای کاشت ناخن مناسب نمی باشد.عمده تفاوت لیکوئید ها به غیر از کیفیت در سرعت خشک شدن می باشد. ضد قارچ قبل از انجام کاشت ناخن باید استفاده شود و در صورت استفاده نکردن از آن ممکن است که خطراتی را در پی داشته باشد و ناخن ها قارچ بزنند به دلیل آن که ناخن ها با مواد کاشت پوشانده می شوند و سطح روی ناخن بسته می باشد و همین موضوع باعث رشد قارچ ها خواهد شد اما با استفاده از مواد ضد قارچ می توان از این عارضه جلوگیری به عمل آورد . ضد قارچ یا ضد عفونی کننده ناخن جهت جلوگیری از ایجاد قارچ زیر ناخن کاشت شده استفاده می گردد. در این گروه وسایلی برقی کاشت ناخن ماند فن زیر دست، چراغ میز کاشت ناخن میباشد. 17- پرایمر: زیر ساز کاشت ناخن است و باعث چسبندگی بین مواد و ناخن می شود.

اولین وسیلهای که برای کاشت ناخن به آن نیاز دارید ناخن گیر است، ناخن گیر میباشد. تمامی این اقلام با کیفیت های مختلف و برندهای گوناگونی در بازار به فروش می رسند. برای داشتن ابزار با کیفیت نیاز به شناخت ابزارهای کاشت ناخن دارید تا بتوانید با توجه به نیاز خود ابزار صحیح را برای انجام کاشت ناخن انتخاب کنید. لوازم کاشت ناخن به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شوند. همچنین ممکن است در صورت پایین بودن کیفیت به دست مشتری آسیب بزند. به این صورت که ریموور لاک ژل در داخل مخزن دستگاه قرار گرفته و با استفاده از گرما و بخار نهایت تا 10 دقیقه لاک ژل از روی ناخن پاک میشود. بنابراین شکل دادن به ناخن با استفاده از سوهان معمولی غیر ممکن است. تاپ کات جهت ایجاد یک لایه محافظ بی رنگ و درخشنده استفاده می گردد. مانند روش کاشت ناخن با پودر، در کاشت ژل نیز در مرحله آخر برای دوام مواد و جلوگیری از آسیب لاک، از لایهای تاپ کات استفاده میشود. استفاده تاپ ژل ها بر روی کاشت پودر، کاشت ژل و ژلیش ناخن است، ولی باید توجه داشته باشید که هر مدل از تاپ کات ها بر روی یکی از موارد ذکر شده استفاده می گردد و ممکن است به طور مثال تاپ کاتی که بر روی کاشت پودر به خوبی می نشیند بر روی ژلیش بلند شده و یا ترک بخورد.البته تاپ کات هایی در بازار وجود دارند که می توان از آن ها بر روی کاشت پودر، کاشت ژل، ژلیش ناخن و یا حتی لاک معمولی نیز استفاده کرد، مانند برند های مولتی ژل و ترونی.

البته تاپ کات هایی در بازار وجود دارند که می توان از آن ها بر روی کاشت پودر، کاشت ژل، ژلیش ناخن و یا حتی لاک معمولی نیز استفاده کرد، مانند برندهای مولتی ژل و ترونی. نیپر تقریبا مانند قیچی عمل میکند اما از قیچی خیلی کوچک تر است و برای جدا کردن کوتیکولهایی که عقب زدهاید، مورد استفاده قرار میگیرد. از استون های مخصوص کاشت ناخن نیز می توان برای از بین بردن آکریلیک و ژل ناخن استفاده کرد. بهترین راه برای از بین بردن لایه چسبنده این است که آن را با محلول الکل پاک کنید. سوهان دستی ناخن: برای از بین بردن ناهمواریهای نوک و سطح ناخن قبل از فرایند کاشت استفاده میشود. کاسه انگشتی مانیکور: یک کاسه کوچک است که برای خیساندن انگشتان برای نرم کردن کوتیکول قبل از جدا کردن آن استفاده میشود. وسیله مناسبی برای خیساندن دست می باشد. اگر شما یک ناخن کار حرفهای هستید حتما باید در ابزار کارتان ناخن گیر مخصوص دست و ناخن گیر مخصوص پا را داشته باشید. قلم پودر یا ژل با شمارههای 6 و 8: برای ترکیب پودر کاشت با لیکوئید و قرار دادن مخلوط به دست آمده بر سطح ناخن استفاده میشود.