ابزارهای کاشت ناخن : شناخت کامل مهمترین و ضروری ترین وسایل کاشت ناخن

صورتی تیره کاربردی مانند رنگ هلویی دارد با این تفاوت که تناژ صورتی دارد. برای داشتن ابزار با کیفیت نیاز به شناخت ابزارهای کاشت ناخن دارید تا بتوانید با توجه به نیاز خود ابزار صحیح را برای انجام کاشت ناخن انتخاب کنید. در کنار مزایایی که در بالا مطرح شد این دستگاه قادر به خشک کردن همه ی ژل ها نیست و در کنار آن شما به دستگاه UV نیز نیاز دارید. این دستگاه جدید ترین مدل دستگاه می باشد که لامپ های آن UV – LED می باشند، یعنی هم طول عمر لامپ های LED را دارند و هم مانند لامپ های UV قادر به خشک کردن انواع ژل می باشند. زمان خشک کردن بسته به قدرت دستگاه بین ۵ ثانیه تا ۱ دقیقه عمل می کنند. این دستگاه ها با بهره گیری از لامپ های اس ام دی (لامپ های ترکیبی یو وی و ال ای دی) قادرند مواد ژل و لاک ژل را مانند دستگاه های ال ای دی بین ۵ ثانیه تا ۱ دقیقه خشک کنند با این تفاوت که تمامی برند ها را خشک می کننئ.

این ابزار به حدود 2 دقیقه زمان برای خشک کردن مواد ژل نیاز دارد. امروزه برندهای گوناگون داخلی و خارجی به تولید مواد و لوازم کاشت ناخن میپردازند. مثلاً مواد کاشت ناخن پرو لاکچری؛ شامل پرایمر اسیدی و بدون اسید، پودر کاشت، لاک ژل و غیره میشوند. استفاده از رنگهای کلیر و شفاف اغلب برای طراحی های مرمریت، گل خشک و غیره استفاده می شود. عمده تفاوت لیکوئید ها به غیر از کیفیت در سرعت خشک شدن است. برخی از ناخن کاران از لیکوئید های دندان پزشکی ارزان قیمت برای کار کاشت ناخن استفاده می کنند که باعث زردی ناخن شده و بسیار شکننده است. اصلی ترین، پر هزینه ترین و مهم ترین قسمت از تهیه لوازم کاشت ناخن نیز مربوط به همین محصول می باشد، چرا که این دستگاه از قیمت بالایی برخوردار بوده و انتخاب دستگاهی اشتباه نه تنها منجر به تعویض و هزینه مجدد می گردد حتی ممکن است به سلامت فرد نیز آسیب وارد نماید. مراقب باشید دسته دستگاه با سرسوهان به زمین برخورد نکند، ضربه وارده به قسمت های داخلی دسته آسیب جدی وارد می کند. این نوع از لوازم کاشت ناخن با نام های تاپ شاین، تاپ ژل، تاپ کات یا ژل آخر نیز به فروش می رسد.

ژل نیز از جمله مواد دیگری است که برای کاشت ناخن مورد استفاده قرار میگیرد. لیکوئید کاشت ناخن: لیکوئید کاشت ناخن محلولی است که با ترکیب با پودر مواد تشکیل دهنده ناخن را می سازد. با زدن این محلول به ناخن بعد از کاشت، مواد هوا نمی گیرند و ترک نمی خورند. این مواد از ترکیب پودر و محلول لیکوئید ایجاد می شود. یکی دیگر از مواد ضروری برای کاشت ناخن، پرایمر است که کار زیرسازی را انجام میدهد. برای مثال مواد کاشت ناخن مارک کیستون یکی از معروفترین محصولات موجود در دنیا است. استفاده تاپ ژل ها بر روی کاشت پودر، کاشت ژل و ژلیش ناخن است، ولی باید توجه داشته باشید که هر مدل از تاپ کات ها بر روی یکی از موارد ذکر شده استفاده می شود و ممکن است به طور مثال تاپ کاتی که بر روی کاشت پودر به خوبی می نشیند بر روی ژلیش بلند شده و یا ترک بخورد. برای مثال در بین مواد کاشت ناخن nbi، میتوان پودرهای 28 تا 350 گرمی را مشاهده کرد.

مثلاً ژلهای تیوپی یا پلی ژل در زمره مواد کاشت ناخن تیوپی جای میگیرند. مثلاً یکی از اجزای اصلی مواد کاشت ناخن قالبی، پودرهای کاشت هستند. هزینه انجام کاشت در آرایشگاه نیز با توجه به کیفیت، برند و قیمت مواد متغیر است. البته هر یک از این ابزارها با برندها و قیمت های متفاوتی در بازار موجود هستند که با توجه به بودجه و نیاز خود باید آن ها را بخرید. 6- نیپر: با نام گوشگیر ناخن هم شناخته می شود و برای قیچی کردن کوتیکول و پوست اضافی دور ناخن است. نیپر: نیپر جهت گرفتن پوست های اضافه دور ناخن (کوتیکول) در هنگام مانیکور استفاده می شود. تنوع لوازم جانبی در کاشت ناخن بسیار زیاد است، به همین جهت اصلی ترین لوازم را معرفی می نماییم. پرایمر های اسیدی برای پوست های حساس توصیه نمی شوند چرا که سوزش زیاد باعث آزار مشتری می شود. بعد از هر مشتری عقب زن را ضد عفونی کنید. فن زیر دست: فن زیر دست با قرار گرفتن زیر دست مشتری برای جمع آوری خرده پودر موادهایی که در هنگام کار روی هوا پخش می شوند استفاده می شود، به این صورت که با مکش ذرات معلق را در کیسه ای جمع می کند.