آموزش تعمیرات موبایل [سخت افزاری و نرم افزاری]

شارژرهایی که کابل از آن ها جداست ممکن است بعد از استفاده مداوم، کارایی اولیه خود را از دست داده و ضعیف تر شوند. همانطور که پیشتر اشاره شد کابل ها بعد از مدتی کارایی خود را از دست داده و نمی توانند جریان برق لازم را برای گوشی فراهم کنند. البته این موضوع برای شارژرهایی که در جعبه موبایل قرار داده شده اند صدق نمی کند، زیرا با این که کابل آن ها جداشدنی است ولی باز هم کیفیت خوبی ارائه می دهند. تعمیر موبایل در محل توسط تعمیرات 118 صورت می پذیرد. در این صورت باید گوشی را به سیستم عامل قبلی بازگرداند که کار راحتی نبوده و یادگیری نیاز دارد. به خاطر داشته باشید که اگر موبایل مشتری خود را در مدت زمان مقرر به او تحویل ندهید و برای این کار بدقولی نمایید مشتری خود را از دست خواهید داد، این در حالی است که اگر تعمیرات موبایل را در کمترین مدت ممکن و البته با کیفیتی مناسب و ایده آل به انجام برسانید میتوانید مشتریان به مراتب بیشتری را نیز به دست آورید. شاید کلمه ” هوشمند ” دیگر برای توصیف گوشی های موبایل کافی نباشد!

برای اطمینان از این که ایراد این مشکل به کابل شارژ مربوط است از یک کابل شارژ دیگر استفاده نمایید و با آن گوشی خود را شارژ کنید. مانند شل شدن سوکت شارژ یا کج شدن پین آن. به عنوان مثال هنگ کردن گوشی، بالا نیامدن دستگاه، شارژ نشدن، عدم اجرای برخی برنامه ها، بسته شدن برنامه های در حال اجرا، عمل نکردن دوربین و بسیاری از موارد دیگر ممکن است ناشی از مشکلات نرم افزاری دستگاه باشند. این یک کمیت استاندارد برای شارژ می باشد یعنی حداقل باید این میزان را داشته باشد. شما میتوانید با هزینه بین ۲ تا ۳ میلیون در این دوره شرکت کنید و مدرک پایاندوره معتبر آن را کسب کنید. مباحث مربوط به آموزش تعمیرات موبایل را از مبتدی تا پیشرفته در مجهزترین و بزرگترین آموزشگاه تعمیرات موبایل تهران آموزش ببینید و در پایان دوره مدرک معتبر و بین المللی را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید. در مناطق مختلف تهران مراکز تعمیراتی مختلفی هم وجود دارد.

که در این صورت با مراجعه به مراکز مجاز تعمیر موبایل می توانید این مشکل را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کرد. اگز مشکلات نرم افزار شما بیشتر باشد می توانید به مراکز تعمیر موبایل مراجعه کنید و باتری گوشی خود را به کارشناسان آنجا تحویل دهید و مشکلات آن را حل کنید. پیش از شارژ کردن گوشی برای بالا بردن سرعت شارژ باتری همه برنامه های در حال اجرا را بسته و جی پی اس، بلوتوث و وای فای را خاموش کنید. به این ترتیب مواقعی که از گوشی استفاده زیادی ندارید یا شدیدا به شارژ شدن سریع گوشی نیاز دارید و ترجیح می دهید وای فای و خدمات سیمکارت را غیرفعال کنید از این روش استفاده کنید. به این ترتیب باید آن را تعویض کنید. امیدواریم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید و در صورت تمایل برای آشنایی دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی، روشن نشدن موبایل و طریقه شارژ باتری موبایل برای اولین بار روی لینک ها کلیک کنید. زیرا سیستم عامل بروزتر، امکانات بیشتری برای صرفه جویی در مصرف باتری داشته و این امر می تواند مشکل دیر شارژ شدن تلفن همراه را تا حدودی رفع نماید. اگر مدت زیادی از خرید گوشی شما می گذرد و با مشکل دیر شارژ شدن آن روبرو شده اید، شاید باتری موبایل در حال تجربه مرگ تدریجی است.

همچنین، مطمئن شوید که تلفن هنگام تماس ها، داده ها، برد مدار، مدار شارژ و باتری ممکن است آسیب ببیند. در صورتی که برای گوشی شما این بروز رسانی ها ارائه شده باشد، بهتر است آن را نصب نمایید. در صورتی که باتری اصل را در بازار بیابید که بهترین راه را انتخاب نموده اید ولی اگر شرکت سازنده، عرضه باتری گوشی مدنظر را متوقف نموده سعی کنید از میان باتری های موجود در بازار، بهترین کیفیت را برگزینید. در صورتی که تعویض کابل شارژر مشکل را حل نکرد احتمالا نیاز است که آداپتور شارژ را تعویض کنید. ناگفته نماند در بعضی مواقع مشکلات سخت افزاری هم می توانند بر فرایند شارژ شدن آهسته گوشی تاثیر بگذارند. هنگامی که حالت هواپیما را فعال نمایید، روند شارژ شدن گوشی بهبود یافته و مدت شارژ شدن گوشی کاهش پیدا می کند. در صورتی که آب به داخل درگاه شارژ گوشی نفوذ کرده باشد این بخش دچار خوردگی شده و این موضوع باعث شارژ نشدن گوشی می شود. این نیاز خود به دودسته تقسیم میشود که شامل تعمیرات سختافزاری و تعمیرات نرمافزاری است. تعمیر برد آیفون به دلیل حساسیت و اهمیت بسیار بالای این قطعه در موبایل های امروزی امری کاملا تخصصی بوده و نیاز به بررسی های بسیار دقیقی دارد.