آموزش تعمیرات موبایل – دوره تخصصی تعمیرات

در ابتدا باید بدانیم، کسانی که تعمیر ارزان تلفن را در اولویت قرار میدهند، مسلما کلاهبردار نیستند و بر اساس تعرفههای بازار هزینه تعمیرات موبایل را برآورد و دریافت میکنند. تعمیرات گوشیهای سامسونگ ازاین جهت که به اندازه گوشیهای آیفون تعمیرپذیر نیستند سختتر است و ازین جهت که هر قطعهای که تعمیرپذیر نباشد میتواند به راحتی توسط تعمیرکار تعویض شود آسانتر است. هر چقدر که کارشناس سختافزار بتواند راحتتر قطعات موبایل را از جدا کرده و بار دیگر آنها را اسمبل کند، گوشی تلفن همراه تعمیرپذیرتر خواهد بود. همانطور که در قسمتهای قبل هم اشاره کردیم، مجموعه مشکلات بسیار بسیار متنوعی میتواند در قسمت سختافزار و نرمافزار گوشی شما ایجاد شود که هرکدام نیازمند دانش و مهارت خاص خود است. گاهی اوقات دلایل غیر فنی مانند اختلالات نرمافزاری موجب بروز هر یک از این مشکلات میشوند و گاهی اوقات هم همه چیز خیلی جدیتر از این حرفها است و مشکلات سختافزاری خودشان را نشان میدهند. هر میزان چسبی که برای چسباندن ماژولها به گوشی تلفن همراه استفاده شده است جنس بهتری داشته باشد، راحتتر می توان این چسب را برداشت و دوباره همان نوع چسب را روی گوشی بکار برد.

در مجموع، تعمیر گوشی و قطعه میکروفون با عوضکردن این وسیله انجام میشود اما قطعات ریز الکترونیکی که در مسیر میکروفون قرار دارند نیز ممکن است باعث قطع بودن اتصال مدار باشند که بایستی بررسی و جایگزین شود. مورد اول اینکه در کلاس آنلاین تعمیرات گوشی، کارآموزان نمیتوانند به صورت واقعی و از همه زوایا نوع کار با ابزار و تجهیزات را ببیند و گاهی نکات ریزی در مورد استفاده از این ابزار وجود دارد که ممکن است در آموزش آنلاین مشخص نباشد. حتی اگر تصور کنیم کارآموز بتواند برخی تجهیزات مورد نیاز را تهیه کند تا حین آموزش آنلاین همزمان بصورت عملی آن را انجام دهد، دو مشکل اساسی خواهیم داشت. در دورههای آموزش مجازی تعمیرات موبایل، مدرس به صورت آنلاین و ویدئویی به آموزش مهارتها میپردازد. این دوره ها شامل آموزش بخش سخت افزاری موبایل، بخش نرم افزاری موبایل به صورت مجزا است و توسط مجرب ترین اساتید تدریس می شود. میدونید به چه صورت باید در آمد خودتون رو در حوزه تعمیرات موبایل بعد از آموزش ما افزایش بدید ؟ بعد از اجاره مغازه و کسب جواز کسب شما میبایست برای تهیه لوازم و تجهیزات اقدام کنید.

البته این نکته هم حائز اهمیت است که بهتر است مغازه خود را نزدیک به فروشگاهها و پاساژهای تلفن همراه دیگر اجاره کنید. اندازه مغازه هم در کار تعمیرات تلفن همراه خیلی تاثیری بر حجم مشتریان ندارد و میتوانید برای شروع به کار از یک مغازه کوچک شروع کنید و بعد از چند سال آن را توسعه دهید. خبر خوب اینکه پس از شرکت در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنیسازان میتوانید با مدرک پایاندوره مربوطه برای جواز کسب اقدام کنید. شما میتوانید کسب درآمد خود را در ابتدا با انجام کارهای سادهتر مثل تعویض گلس و تاچ شروع کنید. خیلی از اقداماتی که آنها برای جذب مشتری و افزایش درآمد انجام میدهند برای شما هم کارساز است. توصیه کسانی که سالهاست در حوزه آموزش تعمیرات موبایل فعالیت میکنند این است که بهتر است شما در ابتدای کار یک متخصص با تجربه استخدام کنید تا هم نام برند شما شناخته و حفظ شود و هم خود شما در ابتدای کار فوت و فن کار را از این شخص یاد بگیرید و به اصطلاح راه بیوفتید. در ابتدای کار لزومی ندارد تمام تجهیزات را تهیه و مبلغ هنگفتی خرج کنید. بخش عمدهای از مشتریان شما در ابتدای کار از طریق اینترنت و شبکههای اجتماعی جذب خواهند شد.

اساس این دورهها بر تلاش برای تعمیرات قطعات تعمیرپذیر بوده و سعی شده تا کارآموزان این دوره تمام فوتهای کوزه گری مربوط به تعمیرات بردهای گوشی را در درجه اول فرا بگیرند و در اولویت بعدی کارهای آسانتری مثل تعویض قطعات نیز به طور کامل آموزش داده خواهد شد. آموزش تعمیرات تبلت نیز در برندها و مدلهای مختلف به کارآموزان داده خواهد شد. به عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی گوشی تیم تعمیرکاران و کارشناسان عیب یابی مرکز تعمیرات تخصصی موبایل از بین بهترین متخصصان انتخاب شدهاند که با گذراندن دورههای آموزشی پیشرفته و فیلترهای گوناگون توانستهاند مهارت ها و صلاحیت های لازم برای فعالیت به عنوان تعمیرکار موبایل در مرکز تعمیراتموبایل را به دست آورند. اشتباه و عدم توجه و کمبود مهارت تعمیرکار با توجه به قطعات گران و گاها کمیاب این گوشیها میتواند ضررهای قابل توجهی به تعمیرکار آن وارد کند. بدون تردید، وارد شدن در حوزه های تخصصی و حرفه ای مانند تعمیرات موبایل نیازمند فراگیری آموزش ها و مهارت های لازم در این زمینه می باشد. اگر جنبه های مختلف شغل تعمیرات موبایل را در نظر گرفته اید و قصد ورود به آن را دارید باید در ابتدا سرمایه ای را جهت یادگیری مهارت های مرتبط با این حرفه در نظر بگیرید.