آموزش تعمیرات موبایل [جزوه رایگان + 100% تضمینی]

سعی کنید که با تازهترین تغییرات مربوط به این حوزه آشنا باشید و از جدیدترین ابزارآلات تعمیراتی موبایل استفاده کنید. شاید معروف ترین مرکز تعمیراتی در تهران پاساژهای علاءالدین و چارسو باشند که در مرکز تهران و در طرح ترافیک قرار دارند که بعضا دسترسی به آنها دشوار است. در صورت مشاهدهی کلمات رکیک و نامناسب، اشتراک آن كاربر حذف شده و دسترسی وی به سایت قطع خواهد شد. کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. تمامی کاربران باید هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب در نام کاربری خود استفاده کنند. بیسباند، واحد پردازش اطلاعات شبکه است و وظیفه مدیریت دادهها را بر عهده دارد و هرگونه ایراد در این بخش باعث قطع ارتباط کاربران با شبکههای مخابراتی میشود. در ادامه برخی از این علایم را بر میشماریم: حالت اول: خاموشی بدون علت مشخص: گاهی اوقات گوشی بدون هیچ علت خاصی، بدون ضربه خوردن یا آب خوردگی، حین اجرای برنامههای موبایل خاموش میشود.

توجه کنید که ممکن است گوشی شما ماهها قبل، ضربه یا آب خوردگی داشته باشد؛ اما پس از چند ماه خاموشیهای متوالی بروز کند.حالت دوم: گوشی روشن میشود و روی لوگو (آرم) شرکت سازنده میماند یا به شکل مداوم روی لوگو ریست میکند: در این موارد باید ابتدا اقدام به نصب رام اصلی گوشی کرد. در واقع بدترین کار بعد از جذب آب و رطوبت در گوشی، روشن کردن آن خواهد بود که منجر به سوختن کامل برد میشود. معمولاً هم برای این کار دورههایی تخصصی برگزار میشود که شرکت در چنین دورههایی نیز برای افرادی که تمایل به کار در حوزه تعمیرات موبایل در سریعترین زمان دارند اجباری و الزامی خواهد بود. در کمترین زمان و بهصرفهترین هزینه از جمله خدمات منحصر به فرد در کوک موبایل است. هزینه تعویض ال سی دی موبایل بسته به مدل گوشی شما متفاوت می باشد. بررسی مدل های گوشی آیفون از سری ۵ تا سری 13 ، روش باز کردن گوشی آیفون، روش تعویض قطعات اپل، تعویض تاچ و ال سی دی گوشی اپل، بررسی قطعات الکترونیکی SMD به کار رفته روی برد آیفون، آموزش نقشه خوانی آیفون و شماتیک خوانی، آموزش برداشتن CPU آیفون و تعویض آی سی های چسبی، آموزش پروگرام هارد گوشی آیفون، رام زدن و برنامه زدن، آموزش کار با دستگاه JC Rro 1000، روش تعویض آی سی فینگرپرینت، آموزش رفع ارورهای آیتونز و غیره از جمله سرفصل های ارائه شده در دوره تخصصی تعمیرات گوشی آیفون می باشد.

در صورت بروز این حالت، احتمال خرابی هارد بسیار زیاد است. در این عصر که آن را عصر ارتباطات نامگذاری کردهاند، مهمترین و دمدستترین وسیله برای ایجاد این ارتباط گوشیهای تلفن همراه است. اگر مشکل راه حل نرم افزاری نداشت، قطعا مشکل از هارد گوشی است.تبصره: گوشیهای HTC که پس از روشن کردن گوشی، صفحه روی آرم میماند و هفت بار ویبره میخورد، قطعا مشکل خرابی هارد دارند.حالت سوم: گوشی روشن میشود، سیسم عامل اجرا میشود اما نمیتوان اطلاعاتی را از گوشی خواند یا روی آن دادهی جدید ذخیره کرد. بدیهی است تعویض هارد نسبت به تعمیر آن هزینهی بیشتری را بر مشتری تحمیل میکند. خرابی این قطعه نیز مانند قطعات اصلی دیگر بر روی کارکرد قسمت های دیگر گوشی تاثیر خواهد گذاشت. بعد از این دوره میتونید یکم تخصصی تر و دید بیشتری به تعمیر گوشی بپردازید. در صورت برقراری دو شرط به صورت همزمان باید نسبت به تعویض ال سی دی گوشی اقدام کنید که بسیار هزینهبر است. بسیار پیش میآید که تشخیص اشتباه منجر به ضرری جبران ناپذیر به گوشی و برد آن میشود. در این حالت، با قاطعیت میتوان گفت که گوشی مشکل خرابی هارد دارد.یکی دیگر از راههای تشخیص خرابی هارد گوشی، شناسایی گوشی خاموش با هارد خراب، هنگام اتصال به کامپیوتر است.

معمولاً زمانی که تلفنهای خراب به مرحله تعمیرات تخصصی سختافزاری میرسند، آخرین امیدها برای حفظ آنها در این مرحله بررسی میشود تا با تعویض قطعه، شناسایی مشکل و رفع آن و یا تشخیص اتصالهای کوتاه و اختلال در کانکشنهای مدار الکترونیکی، گوشی بتواند به حالت و وضعیت سالم خود برگردد. دقت و تجربهی کارشناس سخت افزار، نقش بسیار اساسی در تشخیص خرابی و تعمیر هارد گوشی ایفا میکند. تشخیص اینکه مشکل پیش آمده برای گوشی شما مربوط به هارد است یا خیر نیاز به دانشی تخصصی و سالها تجربه کار در این حوزه دارد. موبایلها نیز مانند هر وسیلهی الکترونیکی دیگر آسیب دیده و خراب میشوند و صد البته به تعمیر نیاز پیدا میکنند. هنرآموزان یاد میگیرند که چگونه با قطعات حساس گوشی های همراه همچون آی سی ها کار کرده و بدون آسیب رساندن به مدار اصلی آنرا جدا کنند. از جمله خدمات این بخش یعنی تعمیرات سخت افزاری آی فون می توان به شوک دادن باطری آیفون، رفع ایراد مشکل پرش صفحه نمایش آیفون، رفع ایراد مشکل ویبره، تعمیر صفحه لمسی آیفون، تعویض هارد آیفون، صدای اسپیکر، مشکل هنگ و ریست، تست تغذیه قطعات، ترمیم بوت گوشی، تعویض گوریلا گلس آیفون و …